Trpíte výčitkami, kdykoliv se podíváte do zrcadla a máte pocit, že nadbytečných kilogramů se už nikdy nezbavíte? Nemá smysl se podceňovat, a už vůbec ne házet flintu do žita, protože řešení existuje. Jen je třeba sebrat odvahu a chtít ve svém životě něco změnit. Začněte se zajímat o zdravější způsob stravování, který vám přinese spoustu užitečných informací, díky nimž hubnutí už nebude strašákem. Je důležité pochopit proces správného hubnutí. Proto je vhodné obrátit svou pozornost na ověřenou dietu, se kterou budou ubývat kilogramy hravě.

Je je to Prodietix dieta?

Pro začátek je na místě objasnit si pojmy, se kterými se na netu můžete setkat. Jakoby se roztrhl pytel s nabízenými dietami, jako jsou bílkovinová, ketogenní, nízkosacharidová, proteinová či keto dieta. Jestliže se v tom ztrácíte, vězte, že se jedná o stejný princip, díky němuž tyto diety fungují. Jen je třeba zvolit si správnou společnost, která vám poskytne naprostý servis, co se týká poradenství, kvalitních proteinových nápojů a jídel či maximální podporu v průběhu dietních plánů. A tou je společnost Prodietix. Zejména proto, že na trhu funguje již řádku let a odborným garantem tohoto projektu je i Doc. RNDr. Markéta Martínková Ph.D., která vědecky působí na katedře biochemie, věnuje se výzkumu a s ketogenní dietou má osobní zkušenost.

Co je to ketóza

Kladete si otázku, jak je možné, že keto dieta funguje? Pro odpověď musíme sáhnout až do roku 1973, kdy harvardský profesor MUDr. George L. Blackburn, PhD. identifikoval pojem ketóza.

Ketóza je přirozený biologický stav, který nastane v případě, kdy vědomě omezíme příjem sacharidů na nezbytné minimum, avšak zároveň udržujeme optimální příjem bílkovin. Jestliže tento proces trvá 2-3 dny, organismus se dostává do ketózy, tzn. že si tělo začíná vyrábět vlastní ketolátky jako zdroj energie.

Zároveň spaluje nahromaděný tuk, snižuje hladinu cholesterolu a produkci inzulinu, a přitom vám svalová hmota zůstává. Ketózu si můžeme snadno zkontrolovat za pomoci testovacích proužků Ketophan.

Jak probíhá hubnutí s Prodietix?

Především je třeba zmínit, že se jedná o originální francouzskou dietu. Jídla jsou plná vitamínů, minerálů a výtečně chutnají. Jsou zcela bez chemie, připravená na přírodní bázi a vyráběná pouze z prvotřídních surovin z Francie.

Pokud se rozhodnete k Prodietix dietě, rozhodně nebudete litovat. Budete přímo opečováváni týmem odborníků, kteří vám budou k dispozici v pracovních dnech od 8–17 hodin na telefonické infolince či na e-mailu i na chatu. Zároveň na webu naleznete kontaktní formulář, který také slouží pro dotazy.

Navíc si můžete i zvolit termín, kdy vás poradce má zpětně kontaktovat. Velkou výhodou Prodietix je i to, že odborné poradenství na e-mailu a prostřednictvím kontaktního formuláře funguje i přes víkendy a svátky, což nebývá u jiných společností obvyklé.

Připravte se na to, že hubnutí probíhá ve třech fázích:

 • První fáze redukce
 • Druhá fáze stabilizace
 • Třetí fáze fixace

Během první fáze dostáváte tělo do ketózy a organismus začíná svépomocí spalovat nadbytečný tuk. Zároveň jíte speciální proteinovou stravu, kterou doplňujete doporučenými druhy zeleniny.

Druhou fázi již provází viditelné hubnutí, a zároveň zařazujete jedno běžné jídlo.

Třetí fáze

Třetí fází stabilizujete úbytek kilogramů, čímž předcházíte jo-jo efektu a zařazujete již 2 běžná jídla. Zároveň je po celou dobu diety nutné dodržovat doporučený pitný režim.

Kolik stojí Prodietix dieta?

Ptát se na cenu je zcela normální a klienta samozřejmě zajímá, kolik utratí. Můžeme vás ubezpečit, že tato dieta nenáleží k nejdražším, přesto podle hodnocení zákazníků patří k chuťově velmi vyváženým. Máte možnost vybírat z balíčků pro jednotlivé programy (typy diet S, M a L) anebo si dietní balíček sestavit sami.

Zprvu může být problematické si svůj balíček poskládat, ale v případě potřeby je poradce na telefonu a jakmile přijdete na způsob, jak si jídla navolit, začne vás to bavit! Nicméně Prodietix nabízí pestrou škálu slev a výhodných akcí, jako například nyní podzimní 20% slevovou nabídku na nezlevněné produkty.

Můžete si i nechat spočítat dietní program na míru, a to zcela zdarma. Na webové kalkulačce zadáte pohlaví, věk, druh zaměstnání, vaše fyzické aktivity i jak spíte. Zároveň uvedete výšku, současnou váhu a vaši cílovou váhu. Kalkulačka je dost, oproti jiným firmám, propracovaná, jelikož sleduje více důležitých faktorů.

Jak funguje Prodietix v praxi?

Kalkulátor na základě mnou vložených údajů pro mě vyhodnotil dietní program „S“ na tři týdny, a navíc s dopravou zdarma a aktuální slevou 15%. Takže jsem zaplatila 3 427 Kč namísto 4 032 Kč.

Ihned jsem jídla objednala a do 2 dnů mi byl balíček doručen! Jídla byla přehledně rozdělena do uzavíratelných sáčků a nadepsána: Snídaně, oběd, svačina, večeře, takže jsem nemusela tápat a porce rozdělovat.

V balíku jsem našla dietní plán, 63 jídel (instantních) a malý sešitek Prodietix manuál, kde je místo i pro tabulku, kam je možno zapisovat hubnoucí pokroky 😊 tj. zapisujete si v pořadí:

 1. Datum
 2. Čas
 3. Váha
 4. Obvod hrudníku
 5. Obvod pasu
 6. Obvod boků
 7. Obvod stehna a ještě je tam místo pro poznámky

Štěstí přeje připraveným

Pravdou je, že jsem se na dietu těšila, tudíž jsem žádné problémy nepociťovala. Zároveň jsem si vytiskla i velký manuál Jak zhubnout s Prodietix, který je volně k dispozici na webu společnosti. Je nesmírně motivující a plný užitečných informací.

Skutečně doporučuji si ho nejdříve přečíst. I když nemám ráda příručky a návody, přemluvila jsem se a nelitovala. Získáte mnoho informací, které vám budou při hubnutí nápomocné. A to přece chcete – hubnout? Navíc je manuál plný i receptů rozdělených pro první, druhou a třetí fázi. Takže si můžete jídla zároveň upravit.

Úplně mě rozhodil nadpis jedné kapitoly: „Tuk je kámoš“. Měla jsem totiž nesprávně v mysli zařazený tuk coby nepřítele, ale po přečtení manuálu jsem konečně pochopila, že strava se MUSÍ skládat i z tuku. Ovšem ze zdravých tuků.

Jídla jsou připravena v poměru:

 • 60 % bílkovin,
 • 25 % sacharidů,
 • 15 % tuků

Držet tuto dietu je doslova bezpracné. Nápoje protřepete v šejkru a necháte chvilku odstát. Polévku zalijete vroucí vodou, už ani nepotřebujete mikrovlnku. A máte uvařeno! K dispozici je velký výběr potravin, které obdržíte v jednom balíčku, např. pečivo, těstoviny, salámky, kaše, krémy, pudinky a další.

Navíc si jídlo můžete vzít kamkoliv s sebou, neboť jeho příprava je více než snadná. Prodietix do zaměstnání, na kolo, na dovolenou nebo jako rychlou a zdravou svačinku do kabelky ve formě sladkých, ovšem zdravých a výtečných proteinových tyčinek, které si zamilujete.

Proč si vybrat hubnutí s Prodietix?

Především proto, že šetří váš čas i peníze. Jestliže držíte dietu poctivě, výsledky se dostaví téměř okamžitě. Za tři týdny se má hmotnost díky dietnímu stravování snížila o 4 kg. Nemusíte se trápit v posilovně, ani běhat či aktivně cvičit, a přesto vám svalová hmota neubývá. Navíc jíte velmi pestrou a vyváženou stravu a máte k dispozici odborné poradenství 7 dní v týdnu.

Prodietix dokonce nabízí i možnost výměny jídel v případě, že by vaše chuťové pohárky byly zklamané. Prostě jen do 3 měsíců od nákupu pošlete zpět jídlo v původním balení. Služba je sice zpoplatněna 200 Kč včetně poštovného, ale v novém balíčku vám zašlou zároveň slevový poukaz na 200 Kč při nákupu nad tři sta korun, takže defacto nic netratíte. Prodietix nabízí naprosto přehledný web s mnoha prospěšnými informacemi a více než 3000 výdejních míst.