Také se řadíte mezi ty, kteří přes svátky či prázdniny přiberou na váze a pak mají problém, že se nevejdou do svého oblíbeného oblečení? Nebo se již delší dobu snažíte zhubnout, zkusili jste mnoho „zaručených způsobů“, ale stále se vám to nedaří?  Úspěch se může dostavit s nízkosacharidovým dietním programem Ketomix. V několika posledních letech je tato dieta velice oblíbená a možná i vy si tuto proteinovou výživu zamilujete. 

Že o Ketomix slyšíte poprvé? Nevadí, přiblížíme vám, jak tato dieta nebo respektive jejich produkty fungují. Mnoho lidí se pokouší zhubnout, ale každé tělo je jiné a každému tak funguje odlišný typ diety. Existuje proto mnoho cest k hubnutí, počínaje omezením příjmu jídla, přerušovanými půsty, dělenou stravou, upřednostněním zeleniny a ovoce nebo vyloučením některých typů potravin jako bílé mouky, cukrů, tuků a nebo také masa.

I různí výživoví poradci a nutriční terapeuté přináší rozdílné tipy a metody jak efektivně zhubnout.  V obchodech i online jsou k dostání stovky, možná i tisíce produktů jako spalovače, doplňky stavy, koktejly a dietní plány na hubnutí, které slibují zázračné a rychlé hubnutí. Je velice těžké se zorientovat, které produkty jsou účinné a které naopak.

My se zaměříme na výrobce KetoMix, který tvrdí, že pomocí jejich produktů budete efektivně redukovat tělesnou hmotnost za využití principů ketonové diety.  

Podělíme se s vámi o naše osobní zkušenosti s produkty Ketomix, zjistíme zda je Ketomix vhodný právě pro vás, zda produkty obsahují chemii a na jakém principu je celá dieta založena.

Proteinová dieta nebo-li ketonová dieta

Než se blíže podíváme na produkty KetoMIX, seznámíme se proteinovou dietou, na které je Ketomix založený. Proteinová dieta je vlastně jen jiným názvem pro dietu ketonovou či ketogenní. Další synonymum je také dieta bezsacharidová, nízkosacharidová či bílkovinná.

Proces této diety se dá jednoduše vysvětlit tak, že jíte potraviny, které obsahují bílkoviny a naopak se vyhýbáte potravinám, které obsahují sacharidy a tuky. Pokud se takto vydržíte stravovat několik dní, vaše se tělo dostane do stavu ketózy a vy začnete hubnout.

Co je to ketóza?

Ketóza je v podstatě fáze hubnutí, kdy si tělo uvědomí, že se mu nedostávají sacharidy, ze kterých si bere energii a proto je nutné sáhnout do již uložených zásob (energie z tuků). 

Jakkoliv to zní snadně, až tak jednoduché to není. Sacharidy jsou totiž součástí velké skupiny potravin. Jakákoli běžná příloha – brambory, rýže, těstoviny či knedlíky – obsahují sacharidy.

Projevy procesu hubnutí a ketózy jsou individuální, u někoho se mohou projevit detoxikací organismu (protože z tuků se vyplavují uložené chemické látky z jídla), únavou, migrénami nebo i stresem. 

Po detoxikaci a očištění těla od zátěže přijde větší přísun životní síly a nastartuje se větší vitalita.

Kde a jak ketogenní dieta vznikla?

Proces spalování tuků v organismu studoval v 70. letech profesor medicíny na Harvardu George L. Blackburn.

Tento biochemik zjistil, že tělo se dostane do stavu takzvané ketózy, kdy je tuk v játrech přeměněn a spálen na ketony, které tělo používá jako zdroj energie pro buňky, ale nezbavuje se přitom svalové hmoty. 

K procesu ketózy je nutné, aby mělo dostatek proteinů (bílkovin), ale jen velmi málo sacharidů (cukrů). Za takových podmínek nepotřebuje ani velkou fyzickou námahu, cviky, nebo hladovku, a přesto snižuje svou hmotnost. George L. Blackburn je autorem revoluční proteinové diety.  

Ketózu nejprve pozorovali při lékařsky pozorovaných léčebných programech na snížení obezity. Princip ketózy se později objevili i odborníci na výživu a dali vznik speciálním dietním programům.

Ketonová dieta je celosvětově oblíbená

Ketonová dieta si získal oblibu po celém světě, dokonce i u celebrit jako je herečka Gwyneth Paltrow, Catherine – Zeta Jones, Kim Kardashian, Megan Fox, Halle Berry, basketbalista LeBron James. 

A i v Česku například herečka Mahulena Bočanová, která zvolila právě produkty Ketomix.

Co je to Ketomix

Na základě poznatků, které jsme si uvedli výše vznikly výrobky a speciální dietní program Ketomix, který je bohatý na bílkoviny (proteiny) rozvržený do několika denních etap. 

Všechny potraviny v nabídce Ketomix jsou obohaceny o kvalitní bílkoviny, antioxidační látky, vitamíny pro podporu imunity, glukomannan pro dobré trávení a lněné semínko, které podporuje funkci mozku.

Obrovskou výhodou produktů Ketomix je, že se velmi snadno připravují a nemusíte být ani zdatný kuchař. Z rozpustného prášku připravíte polévku nebo koktejl během několika málo minut. Ale vybírat si můžete ze spousty dalších jídel jako například těstoviny, omelety, palačinky, pomazánky, pečivo, chipsy, dresingy, sušené maso a spoustu dalších.

Jednotlivé produkty si také můžete objednat na základě toho, co vám chutná a usnadnit si tak držení diety. Chcete po celou dobu pít jen koktejly? Můžete – jsou dostupné v sedmi různých příchutích. 

Na své uživatele myslí i do budoucna po použití diety, a nabídne individuální recepty a plán dietních jídel na udržení nízké hmotnosti a hezké postavy i po vysazení produktu. Přitom vám nebude chybět dostatkem některého z vitamínů či jiných pro tělo důležitých látek.

Jak efektivně užívat Ketomix

S balíčkem KetoMIX získáte přehlednou příručku jak správně dietu držet a se kterými potravinami můžete produkty kombinovat tak, abyste nenarušili ketózu. Důležité je, abyste v první fázi měli vždy pět jídel denně a jednotlivá jídla byla od sebe s tříhodinovými rozestupy. 

Právě takto dlouhá doba zajistí, že nebudete mít mezi jednotlivými jídly hlad a ani vás nebude „honit mlsná“. Zaměřte se také na dostatečný pitný režim: vypít byste měli 2,5 litru tekutin (neslazených) denně. Většinu z tohoto pitného režimu byste měli vypít už dopoledne.

Dietní plány Ketomix

Existuje několik typů programů podle toho, jak moc potřebujete shodit a jak dlouho budete Ketomix používat. Pro úspěšnou volbu dietního plánu je nejprve nutné zjistit jaký typ nadváhy vás trápí a jak moc chcete s přebytečnými kily zatočit.

Dietní plán – Lehká nadváha

Při lehké nadváze se počítá s tím, že máte za cíl shodit jen několik málo kilgoramů. V tom případě vám bohatě postačí balíček na 3 až 4 týdny.

Dietní plán – Střední nadváha

Pokud patříte mezi ty, kteří trpí střední nadváhou bude potřeba zvýšit dobu na držení diety na 6 týdnů. Výhodné by pro vás bylo zvolit balíček tak, abyste měli přibližně 160 porcí jídla.

Dietní plán – Vyšší nadváha

Pokud vaše BMI je něco mezi 35 – 40 značí to, že vaše nadváha je již vyšší. Pokud chcete dosáhnout viditelných výsledků a značných úbytků na váze měli byste dietu držet až 10 týdnů.

Dietní plán – Velmi vysoká nadváha

Pokud máte vysokou nadváhu je Ketomix vhodný i pro vás. Při velmi vysoké nadváze je ze začátku velmi složité vykonávat fyzicky náročné aktivitu a tak jistě oceníte, že budete hubnout i bez pohybu. 

Ale pohyb je doporučen samozřejmě také. Procházka alespoň 30 minut každý den vám jen prospěje a podpoří proces hubnutí. Čas po kterou byste měli držet dietu s Ketomixem je při vysoké nadváze 14 týdnů.

Fáze ketonové diety

Ketonová dieta má však své fáze. Nelze očekávat, že hned po prvním dnu se dostanete do stavu ketózy, kdy vaše tělo spaluje „nashromážděné“ tuky.

Každý program má dvě respektive tři fáze. V první dostanete pět jídel na den – snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři.

Ve druhé fázi budete jíst 3 jídla denně a k tomu 2 recepty na zdravá jídla. Dietní plán se dá také doplnit zeleninou, oříšky (lískové, mandle, vlašské, kešku apod) nebo semínky (dýňová, slunečnicová, lněná).

Ve třetí fázi pokračujete ve zdravém životním stylu, zařazujete další potraviny a pokračujete v novém návyku, kterým je zdravý životní styl.

Nějakou dobu to potrvá. Jak dlouho a detaily těchto fází stravování, se můžete dočíst níže.

Fáze 1: Redukční

S touto fází začínáme v okamžiku, kdy si uvědomíme, že naše tělo nevypadá tak, jak bychom chtěli, aby vypadalo. U někoho to mohou být jen menší faldíky v oblasti břicha, někdo jiný dietu musí držet už také ze zdravotních důvodů, protože s obezitou jsou spojovány celé řady nežádoucích stavů (bolest kloubů, vysoký tlak, potíže s dýcháním atd.).

V této fázi už začínáte s ketonovou stravou a je nutné si stanovit cílovou váhu, které chcete dosáhnout. axxAž se vám podaří zhubnout na polovinu vaší cílové váhy, první fáze je u konce.

Co když se zhubnout nepodaří?

Bohužel, ne každému se podaří zhubnout požadovanou hmotnost. V takovém případě je nutné, aby první fáze (kdy je hubnutí nejsnažší a nejrychlejší) trvala maximálně 8 týdnů. Po osmi týdnech přestupte na jeden týden do fáze dvě a poté se znovu vraťte do fáze 1.

Jaké jsou hlavní zásady při stravování?

Jíte 5 KetoMix jídel denně a snažíte se dodržovat pitný režim. V této fázi byste měli vypít minimálně 5 litrů tekutin denně. Je nutné mít na paměti, že sacharidy jsou zakázány, proto jakékoli druhy sladkých nápojů (sodovky, sirupová voda nebo voda slazená cukrem) jsou nemyslitelné.

Úplně nejlepším nápojem je voda. Zcela zakázán je jakýkoli alkohol (pro ty, kdo si nedokážou odepřít nějakou tu skleničku je k dispozici KetoMix víno, které je povolené až od druhého týdne).

Pozor na ketochřipku

Součástí první fáze může být i stav, který se nazývá ketochřipka. Tento stav je jakousi odpovědí vašeho těla na neznámou situaci – začínáte se jinak stravovat a tělo je zmatené z toho, že nedostává sacharidy. 

Začne si myslet, že nebude mít dostatek energie a dává vám signály: jsem unavené! Tento stav ale po několika dnech odezní a vy naopak budete pociťovat spoustu energie. Výhodou je, že budete vědět, že se skutečně něco děje.

Fáze 2: Redukční

S touto fází začínáme po ukončení fáze 1. Tato fáze trvá maximálně 14 týdnů, a pokud si přejete rychlejší váhový úbytek, můžete se vrátit do přísnější fáze č. 1. V této fázi už si budete připravovat jídla také sami. Základem zůstávají 3 KetoMix jídla denně a k tomu přidáte 2 vlastnoručně připravená nízkosacharidová jídla.

Na co si dát pozor u druhé fáze?

Tato fáze je příjemnější než první fáze, nicméně je potřeba se neustále hlídat. Byť jen malý prohřešek může znamenat, že se vychýlíte a hubnutí tak oddálíte. Konzumací sacharidů můžete celý proces ketózy zastavit a vrátit se do něj může trvat i několik dnů. Opět se snažte dodržovat pitný režim (2,5 litru vody denně) a jezte s tříhodinovými rozestupy. Jedině tak vás nepřepadne chuť na něco „zakázaného“. Vhodné je zařadit i nějaký ten sport.

Fáze 3: fixační

Tato fáze nastává v okamžiku, kdy už jste dosáhli své ideální váhy, nebo v okamžiku, když už jste 14 týdnu ve fázi č. 2. Pokud jste ještě nedosáhli ideální váhy, přejděte z druhé fáze na jeden měsíc do fáze třetí (v té se už nehubne, ale udržuje se váha) a poté se vraťte do fáze č. 2. Ve fixační fázi zužitkujete to, co jste se dosud naučili, abyste si zachovali svou ideální váhu. Opět dodržujete pitný režim a jíte s tříhodinovými rozestupy.

Třetí fáze nekončí

Pokud si chcete svou váhu nyní udržet, je nutné třetí fází nikdy neopustit. Dodržujte vše, co jste se dosud naučili. Můžete si vařit své vlastní pokrmy, nebo si objednávat KetoMix potraviny – záleží jen na vás. 

Důležité je nevrátit se ke svým starým stravovacím návykům, které by vás vedli k nabírání na váze. Vracíme se tedy k tomu, co jsme řekli na začátku: nejedná se o dietu, ale životní styl.

Pro koho je Ketomix vhodný?

Stravování prostřednictvím KetoMix je určen pro každého, kdo chce zhubnout. A nejen to, zhubnout, a přitom zdravě a trvale bez jo-jo efektu. Ketonovou dietu může držet každý, i sportovci, kteří se díky zvýšenému příjmu bílkovin nemusí bát o svalovou hmotu. Hubnutí je poměrně rychlé (v rámci zdravého hubnutí) a přitom se vám dostává potřebného množství vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin.

Pro koho Ketomix vhodný není

Jak jsme již řekli dieta Ketomix je vhodná pro většinu dospělých osob od 18 let a výše, bez ohledu na pohlaví, s výjimkou diabetiků, kteří se bez cukrů neobejdou, dále těhotných a kojících žen, které potřebují dostatečnou výživu pro sebe i svůj vyvíjející se plod a dieta by mu mohla uškodit. 

Dále se nehodní pro osoby s narušeným příjmem potravy, ale i alergiky na vejce, sóju, mléko nebo celer, které jsou v prášku obsaženy. Výrobce dále doporučuje lidem s onemocněním srdce, žlučníku, rakovinou a poruchou štítné žlázy a dalšími zdravotními potížemi, aby vhodnost této diety skonzultovali se svým lékařem. 

Jak dlouho můžu Ketomix dietu držet?

Každý zájemce o dietu dostane individuální plán, podle toho kolik kilogramů chce zhubnout. Specialisté z Ketomixu poradí konkrétní postup a vhodný individuální plán, který se pohybuje od jednoho týdne až do 14 týdnů (3,5 měsíce). Doporučí Vám také různé Ketomix recepty, aby se nadváha nevrátila (tzv. jo-jo efekt).

Stojí to za to? Kdy se dostaví výsledky?

Každé tělo je jedinečné, proto se hubnutí projevuje za různou dobu v závislosti na tom, jak je nadváha velká. Mnoho uživatelů diety Ketomix hlásí výsledky dokonce už po několika dnech, jinýý po týdnu či dvou. 

Někteří lidé mohou během prvních dnů po nedostatku cukrů cítit podřážděnost, slabost, nevolnosti, bolesti hlavy nebo žízeň, nebo tzv. ketonovou chřipku, kdy tělo přechází na zdroj energie z ketonů. Je proto vhodné pít a odpočívat. Všeobecně ale většina recenzentů a uživatelů hlásí úbytek váhy, obzvláště ti s velkou nadváhou.

Cena produktů Ketomix

Výhodou ceny produktů Ketomix je, že si můžete zvolit nejprve krátkodobou zkoušku, a balíček na 7 dní vás vyjde na 1490 Kč. Pokud se rozhodnete pro měsíční kúru, za balíček s komplexní sadou produktů zaplatíte 5490 Kč. 

Jestliže chcete některé výrobky jen ochutnat, můžete si zakoupit 10 porcí polévky, omelet nebo kaše v hodnotě 520 Kč přes e-shop. Ketomix se vyrábí v ČR z kvalitních proteinů dovážených z Velké Británie. 

Výhody Ketomix

  • Ketomix vám usnadní začátek diety
  • Ve jídlech a směsích je dostatek vitamínů, minerálů a dalších živin
  • Český výrobek s podporou a radami pro uživatele
  • Není nutná zvýšená pohybová aktivita (ale doporučujeme)
  • Široký sortiment potravin a příchutí
  • Nehoní vás mlsná

Nevýhody Ketomix

  • Pro někoho vyšší cena
  • Ketochřipka (individuální problém)
  • Stačí jen drobný prohřešek a ketóza se zastaví

Ketomix nabízí pravidelné slevové akce

Proteinová dieta Ketomix nabízí i různé akce, tyto slevy jsou například v řádu 7 – 24%, a složení jídelníčku podle Vaší chuti. Nabízí také možnost výměny jídel a společnost garantuje výsledky v hubnutí. Doprava zdarma je pro všechny dietní programy.

Pokud chcete konečně zhubnout, jednou z efektivních možností může být i KetoMix, který vám pomůže na cestě k vysněné postavě. Na Facebooku je také skupina, kde se spojují uživatelé Ketomixu, kteří sdílejí zkušenosti s dietou, svými recepty, chlubí se jak se jim podařilo zhubnout a dodávají si podpory.