Dobrý spánek je nezbytný pro optimální zdraví a může ovlivnit hladiny hormonů, náladu a také hmotnost. 

Bohužel, problémy se spánkem jsou v dnešní době velice časté a patří mezi ně chrápání, deprivace spánku nebo i syndrom neklidných nohou. Množství spánku, které člověk potřebuje, závisí na mnoha faktorech, včetně věku. 

Kvalitu svého spánku můžete ovlivnit například tím, jaké budete dodržovat předspánkové zvyky. Někdy to ale nejde jinak, než použít pomoc silnější. Například ve formě Dreamly.

Co ovlivňuje spánek?

Problémy se spánkem mohou být způsobeny různými faktory. Nezávisle na příčině je konečným výsledkem to, že člověk nebude mít tolik spánku, kolik jeho tělo potřebuje. 

Bude unavený, podrážděný a jeho mysl nebude ve stoprocentním stavu. Mezi faktory, které ovlivňují kvalitu spánku, patří fyzické poruchy (což jsou bolesti různých částí těla, které nám nedovolí spát), zdravotní problémy (jako je astma nebo dráždivý kašel), psychiatrické poruchy (deprese a stres) a  environmentální problémy (vaše okolí vás ruší od spaní – partner chrápe, příliš jasné světlo z ulice apod.).

Tipy pro lepší usínání

Než se blíže seznámíme s Dreamly, připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým  se vám bude lépe usínat a podpoří účinky Dreamly:

 • Dělejte před spaním vždy to samé. Udělejte si rutinu. Asi hodinu před spánkem můžete tuto rutinu začít – například sprchou, čištěním zubů, poté se můžete protáhnout (zvolte takové cvičení, které váš tep příliš nezrychlí) a číst si knihu – nejlépe někde jinde, než v posteli.
 • Postel je jen na spaní (nečtěte si v ní, nedívejte se v ní na televizi a podobně).
 • Vyhýbejte se monitorům. Pro lepší spánek je lepší, když alespoň 60 minut před spaním odložíte veškerou elektroniku stranou. To zahrnuje telefon, televizi, notebook, tablet a podobně. Tyto totiž vydávají světlo, které je podobné tomu dennímu a náš mozek tak dostává informace, že je den a nepřipravuje se ke spánku.
 • Vyvětrejte si. Pro spánek jsou ideální teploty do 20 °c a čerstvý vzduch.
 • Zatemněte místnost. Pokud ke spánku potřebujete tmu, pořiďte si závěsy nebo žaluzie, s jejichž pomocí uděláte z ložnice tmavou místnost.

Co je to Dreamly?

Dreamly jsou kapsle, které vám pomohou nejen při usínání, ale také se vám díky nim podaří spát celou noc – hlubokým, ozdravným spánkem. 

Složení tohoto výrobku je přírodní, obsahuje aminokyseliny a byliny, které jsou důležité jednak pro navození samotného spánku, jednak také pro celkové zklidnění organismu, které naše tělo prožívá, když je ve stresu. 

Právě stres je nejčastější příčinou toho, proč lidé nemohou spát. Dreamly by měly být účinné již od prvního dne, avšak nejlepší výsledky poznají ti, kteří Dreamly užívají pět a více dní po sobě.

Jak Dreamly funguje?

Dreamly je účinný od prvního dne. Pokud trpíte nespavostí často, víte, že je to nepříjemné. V takovém případě můžete užívat tento medikament dlouhodobě. Jeho složení totiž není návykové – a přesto je účinné. 

Ten, kdo užívá Dreamly, se může těšit na to, že doba usínání se zkrátí. Navíc se zlepší taktéž kvalita spánku – nebudete se v noci budit, jednoduše prospíte celou noc hlubokým spánkem.

Pokud vás trápí deprese a úzkosti, můžete se jich s pomocí dlouhodobějšího užívání Dreamly zbavit nejen před spánkem, ale také v průběhu celého dne.

Pro koho je Dreamly určen?

Přípravek může užívat kdokoli, kdo už má dost počítání oveček před spaním. Protože není návykový a jeho složení je bezpečné, je možné, aby ho začaly užívat již děti od 3 let (rozhodně vás ale nenávidíme k tomu, abyste přípravek svým dětem podávali). 

Je vhodný také pro ty, kteří dlouhodobě trpí stresem – jak už bylo uvedeno, při pravidelném užívání se můžete zbavit stresu taktéž v průběhu dne.

Dávkování a užívání Dreamly

Dreamly se prodává ve formě kapslí. Jedno balení stojí okolo 400 Kč a obsahuje měsíční dávku kapslí – 60 kapslí. Užívají se dvě kapsle před spaním (vhodné je užití kapslí 30 až 60 minut před spaním). Nezapomeňte kapsli zapít dostatečným množstvím vody. Ačkoli jsou tyto léky oblíbené, nejsou pro každého. Užívat by je neměly těhotné a kojící ženy, děti do tří let, nebo lidé, kteří jsou alergičtí na některou ze složek (složení viz níže).

Složení Dreamly

Již jsme uvedli, že Dreamly obsahuje přírodní složky. Pro bližší informace níže uvádíme jednu složku po druhé. U každé složky se navíc můžete dozvědět, proč tam je. 

Uvidíte, že Dreamly neobsahuje nic navíc. Nic co by nebylo potřeba. Toto složení bylo zároveň navrženo tak, aby si na něj tělo časem nezvyklo v tom smyslu, že směs přestane být účinná při usínání a spánku.

Mučenka pletní

Tato rostlina je velice známá v Jižní Americe, odkud pochází. Její latinské označení je Passiflora incarnata. Jedná se o popínavou rostlinu, která ve svém přirozeném prostředí roste velice rychle. 

Na lidský organismus působí jako uklidňující činidlo. Navozuje pocit relaxace a uvolnění, což je důležité pro zdravý spánek. 

Dokáže si poradit s nežádoucími účinky stresu na lidské tělo. Přitom ale nezpůsobuje ospalost v průběhu dne a ani neovlivňuje soustředěnost.

Meduňka lékařská

Není známější bylinky pro lepší spánek, než je právě meduňka lékařská (Melissa officinalis). Každý z nás si tuto rostlinu může pěstovat na zahradě a připravovat si domácí meduňkový čaj. 

Její pěstování je velice snadné. Kromě toho, že snižuje stres a navozuje pocit relaxace, uklidňuje také celkově lidský organismus a podporuje kvalitní spánek. Dále pak jej mohou užívat lidé, kteří trpí trávicími obtížemi nebo problémy s dýchacím ústrojím.

Kozlík lékařský

Třetí z bylinek obsažených v Dreamly je kozlík lékařský (Valeriana officinalis). Opět se jedná o jednu z nejznámějších bylinek vůbec. 

Používá se při celé řadě zdravotních potížích, včetně trávicích problémů. Prospěšný je také pro zmírnění menstruačních bolestí u žen a pro optimalizaci kardiovaskulárního systému. Uvolňuje organismus, zamezuje vzniku stresu a působí jako silné sedativum.

Šafrán setý

Šafrán setý (Crocus sativus) doplňuje čtveřici silných bylinek, které tvoří obsah Dreamly. Tato vzácná bylina je známá již po celé stovky let. Využívá se zejména jako prostředek, který pomáhá proti depresím.

Šafrán považujeme za jedno z nejdražších koření vůbec. To, co si na něm ceníme nejvíc, je látka safranal, která zvyšuje koncentraci mozku a zároveň působí proti depresím. Pozitivně dokáže ale ovlivnit také náladu.

L-tryptofan

Pod tímto tajemnýn názvem se skrývá esenciální amynokyselina. Tato látka je prospěšná v tom, že zvyšuje koncentraci serotoninu v centrální lidské soustavě. 

A to má za následek jediné: dochází ke snadnějšímu usínání. To, že je tato aminokyselina esenciální znamená, že si ji naše tělo nedokáže vyrobit samo. 

Musíme ji tedy přijímat v potravě. L-tryptofan můžeme najít v běžných potravinách, jako je mléko, banán, ale také chia semínka či kešu a vlašské ořechy.

Vitamíny

 • Dreamly obsahuje dva vitamíny ze skupiny vitamínů B:
 • Vitamín B3 (niacin, amid niacin, amid kyseliny nikotinové, vitamín PP): tento vitamín, kromě spousty jiných funkcí, je důležitý pro zmírnění depresí, nespavosti a pocitu úzkosti.
 • Vitamín B6: je spolučinitel při syntéze serotoninu, přenáší jej k neuronům, čímž urychluje usínání. Kromě toho také přispívá pro normální činnost nervové soustavy a podporuje imunitní systém.

Vedlejší účinky

Pokud budete dodržovat pokyny přibalené výrobcem, nemusíte se obávat žádných vedlejších účinků. A to ani závislosti, ani toho, že po čase přestane výrobek na vaše tělo působit. Naopak Dreamly byl navržen pro dlouhodobé užívání. Skladujte jej při pokojové teplotě ale někde v tmavém prostoru, spotřebujte jej od otevření do data uvedeného výrobcem. 

Rozhodně neužívejte již prošlý výrobek! Pokud se rozhodnete užívat denně více kapslí, než je určeno, pak to bude jen plýtvání penězi. Vaše tělo nadužíváním obsažených látek trpět nebude, ale bez užitku je vyloučí.

Výhody Dreamly

 • Český výrobek
 • Bezpečné přírodní složení
 • Nízká cena
 • Nevyvolává závislost
 • Účinkuje rychle – již od prvního dne
 • Snižuje stres
 • Jednoduché užívání

Nevýhody Dreamly

 • Nutnost užívat pravidelně
 • Nutnost užívat hned dvě kapsle po sobě
 • Balení je pouze na měsíc
 • Není dostupný v lékárnách – pouze na internetových stránkách výrobce, takže při nižší objednávce musíte započítat cenu dopravy

Kde koupit?

Jak už jsme uvedli, Dreamly si můžete koupit jen a pouze na internetových stránkách výrobce. Čím více balení koupíte, tím větší dostanete slevu. 

Je ale třeba upozornit před prodejem na různých bazarech: nikdy nevíte, jak dlouho již byl výrobek otevřen a rozhodně nechcete riskovat své zdraví pro několik ušetřených korun.

Doprava výrobku

Pro úplnost zbývá ještě doplnit, jak je to s dopravou Dreamly. Výrobce slibuje, že každou objednávku, která bude učiněna do 11:00 odesílá ještě ten den k zákazníkovi. 

Pokud se tak nestane, a k odeslání nedojde, výrobek vám sice dojde se zpožděním, ale zdarma. Pokud si budete objednávat Dreamly, pak máte dvě možnosti způsoby dopravy, přes Zásilkovnu nebo přes PPL. 

V prvním případě zaplatíte za dopravu 59 Kč, v tom druhém 79 Kč. Výrobce slibuje, že pokud by vám Dreamly nepomohlo, vrátí vám peníze – a to včetně poštovného.