Detoxikace organismu nebo také detox je momentálně velice populární. Řada z nás si asi umí představit, že se jedná o určitý proces, v rámci kterého odchází škodlivé látky z našeho organismu. 

Většina lidí už ale neví, jak na správnou detoxikaci. Vaše tělo totiž tento proces začne až poté, co budete dodržovat určité stravování. Na trhu existují také speciální produkty, které slibují, že zbaví vaše tělo toxinů, čímž zlepšují zdraví a podporují hubnutí. Jedním z těchto přípravků je také Blendea Supergreens.

Při detoxikaci mohou být některé z nich přínosné.

Proč je detoxikace organismu tak důležitá?

Lidské tělo je samočistící organismus. Když jsou vytvořeny správné podmínky, vaše tělo se začne „čistit“ samo od sebe. 

Bohužel v dnešní době jsme se značně odchýlili od života v souladu s přírodou. Mnozí z nás si pod pojmem příroda představí blízký park ve městě, ve kterém žijeme. 

Bohužel, již nežijeme v přírodních podmínkách. 

A to se projevuje tak, že vzduch, který dýcháme, voda, kterou pijeme a kterou se myjeme, potraviny, které jíme, kosmetika, kterou používáme, jsou zatíženy toxickými chemikáliemi, které samotné nebo v kombinaci způsobují onemocnění, zdravotní komplikace nebo dokonce smrt. 

Když odstraníme tyto překážky a přidáme to, co chybí, naše tělo může opět získat rovnováhu. Jedná se o přírodní medicínu zdravého rozumu, která umožňuje tělu samo se uzdravit, regenerovat a dokonce omladit. K tomu, abyste tohoto samoozdravného procesu dosáhli, potřebujete dvě věci: detoxikaci a konzumaci skutečných potravin.

Detoxikace

Asi osm hodin po jídle jsou procesy trávení, vstřebávání a asimilace dokončeny a tělo vstupuje do procesu detoxikace. To je funkce, na kterou spousta z nás nemyslí. 

Zdravé tělo, zvyklé na příjem přírodních potravin, potřebuje asi čtyři hodiny, aby se očistilo a detoxikovalo od všech odpadních produktů. Pro správnou detoxikace si po posledním jídle dejte půst 12 hodin než sníte jídlo další: tedy pokud večeříte v 18:00 další jídlo byste měli sníst až po 6:00 následujícího dne. 8 hodin máte na trávení a 4 hodiny na detoxikaci. 

Bohužel, jen málokdo se stravuje pouze přírodními potravinami. A proto je třeba vyvinout další úsilí, aby se tělo detoxikovalo tak, jak má. Zde přicházejí do hry detoxikační čisticí programy.

Konzumace skutečných potravin

Místo toho, abychom si své potraviny sháněli na polích a stromech, nakupujeme je v supermarketech. Devadesát procent produktů v supermarketech přichází v nějaké nádobě. 

Aby se prodloužila skladovatelnost, jsou tyto potravinářské výrobky nabity chemickými látkami, konzervačními prostředky a konzervanty, které ničí bakterie. 

Většina produktů také obsahuje přísady, které jim dodávají barvu, vůni, chuť a texturu. Návrat k přirozenějšímu způsobu stravování je nejlepším způsobem, jak se vyhnout nemocem a předčasnému stárnutí. Nakupujte biopotraviny, nakupujte na místních farmářských trzích. Zvyšte spotřebu zeleniny, ovoce, semen, zrn a luštěnin.

Co je to Blendea Supergreens?

Jedním z produktů, který vylepšují přirozený detoxikační systém vašeho těla, je i Blendea supergreens. Detoxikace organismu je dlouhodobý proces, a tak je třeba věnovat velkou pozornost výrobku, který chcete užívat dlouhodobě. 

Blendea supergreens patří k výrobkům, jejichž složení je průhledné i pro ty, kteří se o chemii potravin nikdy nezajímali. Pokud budete tuto směs pravidelně užívat, získáte nejen potřebnou energii, ale zajistíte taktéž správný chod svého organismu.

Účinky přípravku Blendea Supergreens

Pokud začnete užívat přípravek Blendea Supergreens, dostanete do svého těla přírodní látky, důležité pro správnou detoxikace. Výsledkem bude, že se budete cítit plní energie a také se zlepší váš spánek. 

Kromě toho dojde k posílení vaší imunity a nižší množství toxinu se podepíše také na kvalitě a vzhledu vaší pokožky. Váš trávicí systém bude fungovat tak, jak má, protože z něj budou odstraněny nadbytečné toxiny.

Pro koho je Blendea Supergreens určena?

Pociťujete-li únavu nebo máte pocit, že byste měli ve svém těle a životosprávě něco změnit, Blendea Supergreens je ten pravý přípravek pro vás. Jestliže večer padáte do postele unavení, a stejně unavení se probouzíte, je to známka toho, že je načase něco změnit. 

Výrobce uvádí, že výrobek mohou užívat všichni, kromě těhotných a kojících žen a dětí do tří let. Velice vhodná je pro lidi, kteří se snaží zhubnout – detoxikace usnadní celkový proces hubnutí a navíc rychlejší metabolické procesy a nižší chutě na jídlo jsou také nemalými pomocníky. 

Přípravek je určen i pro vegany a vegetariány, neobsahuje lepek ani laktózu.

Pomocník při mnoha zdravotních obtížích

Jestliže patříte mezi osoby, které trpí chronickými nemocemi, můžete si jejich průběh usnadnit, začnete-li používat Blendea Supergreens. Tato směs totiž zmírňuje projevy různých nemocí, například senné rýmy. Vhodná je i pro ty, kteří trpí nespavostí nebo chronickou únavou. 

Jestliže nejste spokojeni s kvalitou své pokožky, možná, za to mohou taktéž toxiny. I zde je užívání této směsi na místě.

Jak užívat a dávkovat přípravek Blendea Supergreens?

Jedno balení směsi obsahuje 30 porcí (90 g) a stojí cca 500 Kč. Prodává se ve formě prášku, který jednoduše zředíte vodou nebo ovocnou šťávou a vypijete. 

Dávkování se liší podle toho, zda s Blendeou začínáte, nebo již ji nějaký čas užíváte. Na začátek se doporučuje jedna čajová lžička směsi ráno ještě před jídlem. Vaše tělo tak bude mít čas, zvyknout si na nový pokrm. 

Po využití prvního balení začněte užívat Blendeu dvakrát denně, ráno jednu čajovou lžičku, jak jste byli zvyklí, a večer přidejte ještě jednu čajovou lžičku. Blendeu můžete užívat jen ve vodě, nebo se nechte inspirovat přiloženou brožurkou, která zahrnuje hned několik receptů.

Složení Blendea Supergreens

Za všechny pozitivní účinky na lidské zdraví je tato „zelená směs“ vděčná svému složení. Obsahuje pouze čtyři hlavní složky, z nichž každá má svůj účel. 

Kromě těchto složek je obsažena i máta, ta je ve směsi ale spíše pro dosažení svěží chuti. I když i samotná máta může poskytovat řadu zdravotních přínosů. Nyní se pojďme podívat na čtyři hlavní složky, které označujeme jako superpotraviny.

Mladá pšenice

První superpotravinou je mladá pšenice. Její kouzlo spočívá hlavně v tom, že tato pšenice bývá sklízena v době, kdy je ještě zelená. Právě v tomto období obsahuje největší množství všech prospěšných látek. Obsahuje aminokyseliny a také proteiny. 

Díky tomu může být prospěšná při nespavosti a jiných spánkových poruchách. Zlepšuje ale také trávení a imunitní systém. A to je jen něco málo z toho, co vše mladá pšenice umí – mohli bychom o ní napsat samostatný článek.

Chlorella

Další superpotravinou je právě chlorella. Tato sladkovodní řasa může mnohé lidi odrazovat svou chutí. Ve směsi ostatních supersložek její „rybině“ podobnou chuť však nezaznamenáte. 

Tato řasa napomáhá detoxikaci organismu, obnově buněk a navíc snižuje krevní tlak. Do jídelníčku ji můžete zařadit i v případě, že bojujete s chronickou únavou.

Spirulina

Spirulina je sinice, která se vyskytuje ve sladké vodě. Má velice pozitivní účinky na lidské zdraví, protože obsahuje celou řadu antioxidantů. 

Díky tomu dochází k efektivnímu odstraňování toxinů z těla a k posílení imunity. Nejen ženy ocení, že spirulina omlazuje – bojuje proti předčasnému stárnutí pleti.

Zelený ječmen

Poslední ze silné čtveřice je právě zelený ječmen. I tato superpotravina bývá sklízená v době, kdy obsahuje nejvíce prospěšných látek. Její schopnosti jsou natolik silné, že dokáží bojovat proti růstu rakovinných buněk. Zajišťuje ale také kvalitní spánek a posiluje imunitní systém. 

Doplňuje potřebnou energii, takže je vhodná i pro ty, kteří jsou často unavení. Vzhledem ke svému působení pomáhá i při hubnutí.

Kvalita všech složek zaručena

Všechny výše uvedené suroviny jsou v BIO kvalitě a pořizovány z těch částí světa, kde je jejich kvalita největší. 

Například spirulina a chlorella pochází z Taiwanu, zelený ječmen a mladá pšenice z Německa. Směs není doplněna žádnými konzervačními ani chemickými látkami. Vzhledem k tomu, že se do směsi nepřídává cukr, mohou ji užívat i sportovci a lidé, kteří si hladinu přijatého cukru (nebo sacharidů) hlídají.

Výhody Blendea Supergreens

 • Prodává se v pěkné dóze.
 • Čistě přírodní složení.
 • Sleva při koupi většího množství výrobků.
 • Řeší mnohé zdravotní i kosmetické problémy.
 • Užívat je může kdokoli (s výjimkou dětí do tří let a těhotných a kojících žen).
 • Bezpečné složení určené pro dlouhodobé užívání.
 • Jednoduchá příprava (součástí balení je odměrka i shaker).
 • Přiloženy jsou i recepty, jak se dá směs používat.
 • Vhodná pro vegany, vegetariány i alergiky.
 • Pokud jste chtěli zahrnout do svého jídelníčku některou ze superpotravin, kterou Blendea obsahuje, ale nemohli jste se rozhodnout, nyní máte tu výhodu, že konzumujete všechny tyto superpotraviny, a to ve správném složení a bez nutnosti mixování vlastní směsi.

Nevýhody Blendea Supergreens

 • Celý proces detoxikace je závislý i na jiných potravinách, které konzumujete.
 • Poměrně vysoká cena.
 • Lze objednat pouze na stránkách
 • K ceně je nutné připočítat i cenu dopravy (pokud nakoupíte pod 1 500 Kč na jednu objedvnávku). Ta je od 49 Kč.
 • Účinky se neprojevují hned první den. Všimnete si jich až po delším užívání.